Az MTE 2001-ben alakult érdekvédelmi és önszabályozó testület, amelyet a hazai internetes tartalomszolgáltatók hoztak létre. Az egyesület arra törekszik, hogy az internet szabályozása a lehető legkisebb állami beavatkozás mellett történjen meg, és a hangsúly az önszabályozásra kerüljön. Az MTE többek között etikai kódex kidolgozásával, a szakmai viták és az önszabályozási tevékenység koordinálásával kíván hozzájárulni az internetes kultúra fejlődéséhez.
Az aloldalakon megismerheti az MTE történetét és céljait, a szervezeti felépítést, tagokat, az alapszabályt és a tagfelvétel módját.